Xalqımızı "Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Gününü" və qarşıdan gələn "Yeni il" münasibəti ilə təbrik edirik. Ahlibeyt.az-ın xəbərinə görə, bu günün tarixi 1988-ci ilin 17 noyabrında başlayan “Meydan hərəkatı” ilə bağlıdır. Bu gün 12 Noyabr - Azərbaycan Respublikasının Konstitusiya günüdür. Azərbaycanın Konstitusiyasının qəbulundan 30 il ötür. Vətən müharibəsinin başlanmasından 5 il ötür – Bu gün saat 12:00-da ölkə ərazisində şəhidlərin əziz xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad ediləcək. Müsəlman Şərqində ilk parlamentli respublikanın – Azərbaycan Xalq Cümhuriyyətinin yaranmasından 107 il ötür. Erməni daşnaklarının bolşeviklərlə birgə azərbaycanlılara qarşı həyata keçirdiyi soyqırımından 107 il ötür. Xalqımızı "Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəylik Gününü" və qarşıdan gələn "Yeni il" münasibəti ilə təbrik edirik. |