Müşfiqabad məscidinin yeni imamı: “Məsciddən Suriyaya döyüşə göndərilmə hallarının olması barədə məlumatımız var”Məscidin yeni imamı APA-ya bildirib ki, hazırda məscidə bütün təriqətlərə mənsub olan müsəlmanlar gəlirlər: “Məscid hər kəsin üzünə açıqdır. Bura “vəhhabi” deyilənlər də, özünü “xəvarici”, “sələfi” adlandıranlardan da gəlirlər. Lakin istər xaricə cihad adı altında getmək üçün insanları təhrik etmək, istərsə də digər başqa niyyətdə olanlar artıq yeni təyinatdan sonra məscidə gəlmirlər. Bizə qədər bura olduqca müxtəlif məqsədli insanlar gəlirmiş, toplaşırmışlar. İndi onlar məscidin başqa niyyətlərin baş tutmaması üçün nəzarət altında olduğunu hiss edirlər, bura gəlmirlər. Onlar artıq özlərini məscidə, bizə yad hesab edirlər”.Amma istər yeni təyinatdan sonra təhvil-təslimdə, istərsə indiyə qədər olan camaat namazlarında Mübariz Qaçayev can-başla bizə dəstək oldu, bizimlə birgə namazlarını qılıb, ibadətini etdi”. Saytın materiallarından istifadə edərkən istinad vacibdir!