Deputatlar antiterror tədbirlərini tarixi qələbə kimi dəyərləndirib, Prezidentin təltif olunmasını təklif ediblərMilli Məclisin sədri Sahibə Qafarova sessiyanı açıq elan edib. Azərbaycanın Dövlət Himni səsləndirilib.
Ahlibeyt.az xəbər verir ki, Milli Məclisin bu gün keçirilən iclasında parlamentin sədri Sahibə Qafarova bildirib ki, Qarabağ iqtisadi rayonunda xunta rejimi darmadağın edilib, Azərbaycanın suverenliyi bütün ərazisində bərpa edilib. Sədr bildirib ki, xalqımıza bu sevinci yaşadan Ali Baş komandan İlham Əliyevə, qəhrəman əsgər və zabitlərimizə təşəkkür edib. Spiker təklif edib ki, I və II Qarabağ müharibəsində eləcə də antiterror tədbirləri zamanı şəhid olmuş şəhidlərimizin ruhunu bir dəqiqəlik sükutla yad edilsin. Təklif qəbul edilib. Saytın materiallarından istifadə edərkən istinad vacibdir!